Blog

Kreatywność to jeden z fundamentalnych czynników wspierających rozwój, powstanie nowych tworów i idei. U niektórych jest niezwykle rozwinięta od początku niektórzy jednak muszą pracować nad jej rozwojem. Jest to jednak sfera o rozwój której dbać należy gdyż kreatywność może znacznie urozmaicić życie, pomóc w radzeniu sobie z problemami jak i przyczynić się do zwiększenia satysfakcji z egzystencji.

Kreatywność objawia się u każdego na swój sposób. Niektórzy mają wrodzoną zdolność do tworzenia wciągających tekstów inni zaś z „niczego” potrafią stworzyć coś pięknego jeszcze inni dzięki swojej kreatywności potrafią zainicjować powstanie czegoś kompletnie innowacyjnego, idei, nurtu w sztuce, projektu sprzętu elektronicznego na który nie wpadł nikt wcześniej.

Badania naukowe potwierdzają, że osoby z wysoce rozwinięta kreatywnością mają większe szanse na szczęśliwe, satysfakcjonujące życie. Nie warto jednak rozpaczać gdy nie jest ona rozwinięta tak jakbyśmy tego chcieli. Istnieje wiele sposobów za pomocą których można ją pobudzić, ją i cały swój potencjał.

Najciekawszym sposobem na pobudzenie swojej kreatywności, który od zawsze był bardzo popularny jest wykonywanie przedmiotów DIY (z ang. do it yourself). Są to przedmioty codziennego użytku, ozdoby lub inne wykonane własnoręcznie. W przeciągu ostatnich lat znacznie zyskały na popularności między innymi dzięki wielu filmikach na social media pokazujących jak je wykonać.

Więcej informacji

kule i jajka ze styropianu

Na pozór błahe  zajęcie niesie wiele korzyści. Wykonując przedmioty np. codziennego użytku nie tylko dbamy o rozwój kreatywności, ale także o budżet domowy. Zrobienie czegoś własnoręcznie zazwyczaj kosztuje mniej niż kupienie gotowego produktu. Produkt zrobiony własnoręcznie ma również większą wartość sentymentalną  pozwala także uwierzyć na nowo w swoje zdolności, ponieważ w obecnych czasach co raz częściej zniechęcenie bierze górę nad obranym wcześniej celem. Jest to więc także ćwiczenie silnej woli, systematyczności i cierpliwości. Dla wielu osób zajęcia tego typu stanowią formę terapii. W pędzącym nieustannie świecie trudno jest znaleźć chwilę dla siebie. Negatywne emocje często przejmują kontrole nad zachowaniem.

Wykonując przedmioty DIY można przekierować te emocje i przekuć je w coś pozytywnego równocześnie dbając o swoje dobro psychiczne. DIY to nie konieczność, ale sposób na relaks, pożytecznie spędzony czas samemu lub w towarzystwie. Jest to idealna okazja do zabawy z dziećmi i zadbanie o ich rozwój  nie tylko kreatywności, ale ogólny. Nie jest to jednak zajęcie tylko dla dzieci. Osoby w każdym przedziale wiekowym znajdą korzyści w tym zajęciu. Można to połączyć z czasem spędzanym zarówno w gronie rodzinnym jak i przyjaciółmi czy partnerem.

Wiedząc jak duży wpływ ma sama kreatywność na życie codzienne każdego z nas warto jest w nią zainwestować i poczynić kroki ku jej rozwojowi. Niewielkie czynności jak na przykład wspomniane wcześniej DIY przynoszą niesamowite rezultaty. Wiedząc jak bardzo może się to przyczynić do osobistego rozwoju warto jest dać szanse tym na pozór prozaicznym zajęciom.

Read Full Article

Każdy rodzic stara się, aby jego dziecko było zdrowe, szczęśliwe dobrze wychowane. Od najmłodszych lat uczy swoją pociechę kulturalnego zachowania, umiejętności związanych z podstawowymi czynnościami, przekazuje wiadomości dotyczące różnych sfer życia. 

Wielu opiekunów wysyła swoje dzieci do placówek przedszkolnych, które oprócz sprawowanej opieki, wdrażają elementy wychowania oraz edukacji. Edukacja na poziomie przedszkolnym opiera się głównie o rozwój intelektualny, emocjonalny oraz społeczny młodego człowieka. Nauka odbywa się na podstawie określonego programu zawartego w podstawie programowej. Jednak wykorzystywane środki, metody i narzędzia zależą od zaangażowania i inwencji twórczej nauczyciela.

Ciekawe metody edukacji przedszkolnej:

Jak wiadomo małe dzieci zdobywają różnego rodzaju umiejętności poprzez doświadczenia nabywane podczas dotychczasowego życia. Doświadczenia te nie zawsze są pozytywne, dzięki czemu dziecko uczy się co jest złe i nieodpowiednie, a co dobre i pożądane. Aby dziecko poznało różne wartości i skutki postępowania powinno próbować wielu rzeczy i czynności, które doprowadzą go do określonych efektów.

Edukacja przedszkolna ukierunkowana jest na kształtowanie u dziecka logicznego myślenia, zapamiętywania, tworzenia, kreowania oraz wyrabiania poczucia „własnego ja”. W ówczesnych czasach rodzice i wychowawcy kładą także duży nacisk na zdobywanie wiedzy, która wykorzystywana będzie na dalszym etapie nauki. Bardzo popularnym stała się nauka programowania, która od najmłodszych lat rozwija procesy myślowe oraz twórcze.

Różnego rodzaju kursy programowania to skuteczna metoda edukacji dzieci w zakresie kreatywności oraz logiki. Umiejętności te mogą przydać się w późniejszym życiu, coraz bardziej skomputeryzowanym i wykorzystującym coraz nowsze technologie.

Wiele przedszkoli do nauki i edukacji dzieci wykorzystuje dodatkowe narzędzia, którymi są maty edukacyjne, tablice interaktywne. Dzięki tym urządzeniom w ciekawy i profesjonalny sposób nauczyciel przekazuje wiedzę oraz doprowadza do aktywizacji przedszkolaka.

Ważnym zadaniem dzisiejszych przedszkoli jest zdobycie zainteresowania i odpowiednich umiejętności związanych z językami obcymi. Jak wiadomo znajomość języka obcego jest uznawana za atrybut każdego człowieka. Ciekawostką jest, że dzieci w wieku przedszkolnym, z wielką łatwością przyswajają nowe, obcojęzyczne pojęcia. Nauka języka chińskiego, japońskiego, hiszpańskiego, angielskiego nie stanowi wielkiego problemu dla kilkulatka. Aby przyspieszyć rozwój językowy dziecka, należy stosować wiele gier i zabaw edukujących i nauczających mówienia oraz rozumienia danego języka.

Ciekawym rozwiązaniem często stosowanym w placówkach przedszkolnych jest wykorzystanie zwierząt do edukacji i kształtowania pożądanych reakcji. Dzięki dogoterapii, czy hipoterapii dziecko nawiązuje emocjonalną więź ze zwierzęciem, a także uczy się pewnego rodzaju odpowiedzialności i współdziałania. Kontakt ze zwierzętami i naturą bardzo pomaga w rozwoju wielu sfer związanych z intelektem, emocjami oraz wychowaniem dziecka.

Aby w odpowiedni sposób kształtować rozwój przedszkolaka, każdy wychowawca powinien podchodzić indywidualnie do każdego dziecka, starać się wzbudzić w nim zaufanie, a także zwracać uwagę na potrzeby młodego człowieka. Ważnym jest także, by stosować jak najwięcej metod aktywizujących, które pozwolą rozwijać wiele zdolności i umiejętności przedszkolaka.

Więcej informacji

Więcej informacji znajdziesz tutaj – sprawdź przedszkole Warszawa Praga Południe i dowiedz się więcej

Read Full Article

W trosce o środowisko naturalne powstało wiele ekologicznych rozwiązań technologicznych. Jednym z ciekawych pomysłów są torby ekologiczne wielokrotnego użytku. Zastępują one wszędzie obecne torby foliowe tzw. zrywki.

Wspomniane zrywki rozkładają się setki lat, dlatego warto pomyśleć o przyszłości naszej planety i wybrać torby wielokrotnego użytku. Wykonane z bawełny torby są całkowicie biodegradowalne, a dzięki możliwości wykorzystania ich wielokrotnie skutecznie ograniczamy ilość odpadów jakie produkujemy.

Idealna na zakupy

Najczęściej torby bawełniane możemy spotkać w marketach. Coraz więcej osób decyduje się na używanie tych toreb zamiast klasycznych toreb foliowych. Niewygórowana cena toreb bawełnianych szybko się zwróci, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę torby foliowej, przy codziennych zakupach. Także łączymy przyjemne z pożytecznym. Dbając o naszą planetę, dbamy także o nasz portfel. Wydane raz pieniądze na torbę ekologiczną wykluczają dodatkowe kilkadziesiąt groszy przy każdych zakupach. Wytrzymałość toreb ekologicznych to kolejny wielki atut.

Wiemy jak uciążliwe są chwile, gdy podczas spaceru z zakupów torba foliowa ulegnie zniszczeniu, a zakupione towary wylądują na chodniku. Wtedy pojawia się problem, jak zapakować ponownie te produkty, by donieść je do domu. Przy foliach bawełnianych nie ma tego problemu, są one bardzo wytrzymałe i minimalizują wyżej opisany problem. Dzięki zastosowaniu w swoim gospodarstwie domowym toreb ekologicznych pozytywnie wpływamy na środowisko naturalne, które w obecnych czasach jest niszczone przez negatywnie wpływające na nie odpady.

Torba ekologiczna z nadrukiem

Obecnie wiele firm na rynku oferuje nadruki na torby bawełniane, lub gotowe torby z nadrukiem. Dzięki temu możemy zamówić sobie unikatową torbę, idealnie oddającą naszą osobowość. W sieci dostępnych jest wiele chwytliwych tekstów drukowanych na torbach lub ciekawych grafik. W ten sposób możemy na torbie nadrukować logo swojego ulubionego zespołu lub nasze motto życiowe. Ceny takich toreb z nadrukiem rzadko przekraczają cenę kilkunastu złotych. Jest to bardzo niska cena w porównaniu z zaletami jakie niesie posiadanie oryginalnej torby bawełnianej.

Torby ekologiczne stały się także formą reklamy, wiele firmy drukuje swoje logo na takich torbach i rozdają je przy okazji większych zakupów lub targów tematycznych. Jest to świetny pomysł na reklamę własnej firmy. Użytkownicy toreb reklamują naszą firmę w miejscach, w których znajduje się ogromna liczba osób np. hipermarkety.

Więcej informacji

https://www.plastika.pl/Ekologiczne torby reklamowe – sprawdź więcej informacji na stronie plastika.pl – zobacz

 

 

Read Full Article

Jesteś freelancerem, który swoją pracę wykonuje w domu? Prowadzisz sklep internetowy i nie potrzebujesz wynajmowania lokalu? W takich sytuacjach z całą pewnością bardzo dobrym rozwiązaniem będzie dla Ciebie wirtualne biuro, które dla takich osób jak Ty, stanowi najlepszą z możliwych do wyboru opcję.

Możesz zaoszczędzić, zyskać komfort i wygodę, możesz być szefem zarabiającym, rozwijającym się, ale bez potrzeby inwestowania w biuro, które nie jest Tobie tak naprawdę do niczego potrzebne.

Wirtualne biuro to przede wszystkim wynajęcie adresu dla swojej siedziby. Jak wiemy, zakładając własną firmę elementem obowiązkowym jest podanie miejsca, pod którym będzie mogła zostać ona zatwierdzona. Większość osób wynajmuje dziś mieszania i trudno jest znaleźć ten docelowy adres, pod którym nasza firma mogłaby się znaleźć. Mając wirtualne biuro, nie ma się problemu tak naprawdę z niczym. Adres prestiżowy, bowiem zazwyczaj takie biura mieszczą się w centrum miast, w znanych każdemu budynkach oraz biurowcach, w których to swoje biuro chciałoby mieć wielu przedsiębiorców. Nie musimy, więc martwić się tym, pod jakim adresem rejestrujemy firmę, tylko wybieramy odpowiednie miejsce, w jakim to możemy taką opcję wybrać.

Czy wirtualne biuro daje możliwość spotkań z klientami?

Wszystko tak naprawdę zależy od tego, z jakim biurem wirtualnym mamy do czynienia. Nie każde jest w stanie dać nam to, na czym nam zależy, dlatego też warto wcześniej sprawdzić, dowiedzieć się i wybrać to, co będzie dla nas najlepsze. W większości przypadków wirtualne biura posiadają specjalne mini biura oraz sale konferencyjne, które można wynająć rezerwując konkretny termin.

W ten sposób, jeśli jest taka potrzeba możemy spotkać się z partnerem biznesowym lub klientem, omówić wszelkie warunki współpracy lub zakupu, a następnie pożegnać się i po prostu wyjść. U osób, u których takie spotkania odbywają się niezwykle rzadko, nie ma potrzeby wynajmowania lokalu na stałe, bowiem są to całkiem niepotrzebne koszty, jakie jako firma musimy opłacać. W przypadku wirtualnego biura te opłaty są zdecydowanie niższe.

Co jeszcze może zaoferować nam wirtualne biuro?

Oprócz tego, że otrzymamy adres dla firmy, a także to, że mamy możliwość wynajęcia sali konferencyjnej lub mini biura na określony dzień, wiele wirtualnych biur oferuje także dodatkowe opcje. Po odebraniu poczty dokonuje skanowania dokumentów i wysyłanie ich na adres mailowy swojego klienta. My, jako przedsiębiorcy nie musimy, więc jeździć niepotrzebnie do siedziby firmy, żeby taką pocztę odbierać. Co więcej, bardzo często korzystać można z opcji odbierania telefonów, które dalej są do nas przekierowywane, jeśli jest taka potrzeba.

Coraz więcej też firm stawia dodatkowo od razu na prowadzenie rachunkowości firmy. Wybieramy, więc jedno rozwiązanie, a zyskujemy pełen pakiet korzyści, z którym prowadzenie biura od strony papierologii wcale nie jest takim problemem, jak na początku mogłoby się nam wydawać. Im lepsze, więc dla nas rozwiązania, tym więcej możemy czerpać z tego tytułu korzyści.

Więcej informacji

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o usłudze wirtualnego biura, wejdź na stronę https://www.wirtualne-biuro-nowogrodzka.pl/ i sprawdź szczegóły

Read Full Article

Asortyment aplikacji przeznaczonych na komputery Apple od wielu lat skutecznie zastępuje, lub nawet przewyższa możliwościami, swoje Windowsowe odpowiedniki. Ekwiwalentem PowerPointa jest tu program Keynote. System Mac doskonale gospodaruje swoimi zasobami, co niesamowicie uskutecznia korzystanie z Keynote’a, a tym samym tworzenie prezentacji.

Zaczynamy! Motywy w Keynote

Motywy to gotowe zestawy, dostępne ,,od zaraz”. Wystarczy wybrać interesujący nas motyw, a dalsze kroki polegały będą na zastępowaniu treści motywu naszymi własnymi – motywy pozwalają dostrzec potencjał drzemiący w aplikacji Keynote, a także mogą podsunąć nam kilka naprawdę niezłych pomysłów.

Dodawanie własnej treści

Nie samymi gotowymi motywami twórca prezentacji żyje! Kierowani tą myślą pójdźmy o krok dalej, tym razem skupiając się na dodawaniu czegoś od siebie. Podstawą każdego pokazu slajdów są… slajdy (eureka!). Chcąc więc dołożyć slajd, klikamy w ikonkę plusa, znajdującą się na pasku narzędzi. W celu dodania obrazka, możemy postąpić na kilka różnych sposobów. Pierwszym z nich jest kliknięcie w ikonę obrazka, znajdującą się w prawym dolnym rogu obrazka domyślnie wyświetlanego na slajdzie. Po wybraniu interesującego nas pliku, zastąpi on obrazek zastępczy, a nasze oczy cieszyć będzie nasza własna ilustracja. Możemy też po prostu przeciągnąć obrazek z Maca, bądź lokalizacji internetowej. Aby dodać tekst, klikamy dwukrotnie w tekst zastępczy, po czym wpisujemy nasz własny.

Odtwarzanie naszej prezentacji multimedialnej

Odtwarzanie pokazu slajdów jest proste. Wystarczy kliknąć w ikonę ,,Odtwórz”, znajdującą się na pasku narzędzi. Zostaniemy przeniesieni wtedy do trybu pokazu slajdów, które zmieniamy za pomocą strzałek. Możemy także wcisnąć klawisz z dowolną liczbą, aby przejść właśnie pod slajd z tymże numerem. Odtwarzanie prezentacji przerywamy za pomocą klawisza ESC. Posiadając komputer MacBook wyposażony w pasek Touch Bar, otrzymujemy znacznie więcej możliwości, jak chociażby przełączanie między zegarem a licznikiem czasu.

Inne ciekawe funkcje Apple Keynote

Projektując prezentacje multimedialne przeznaczone do miejsc publicznych, takich jak wystawy sklepowe, warto pomyśleć o haśle wymaganym do opuszczenia prezentacji. Hasło ustawiamy, wchodząc przez menu Keynote (lewy górny róg ekranu) do polecenia Preferencje, następnie klikamy na ,,Pokaz slajdów” w górnej części okna preferencji, by w końcu zaznaczyć w polu wyboru opcję ,,Wymagaj hasła do kończenia pokazów”. Hasło można także wprowadzić podczas uruchamiania prezentacji, by zapobiec dostępowi niepowołanych osób.

Alternatywy dla Keynote?

Jak widzimy, narzędzie oferowane przez Apple posiada ogrom funkcji, często niedostępnych w produktach oferowanych przez konkurencyjne firmy. Jeżeli jednak Keynote nie przypadło nam do gustu, wciąż możemy pozostać przy… PowerPoincie. Wersja na Maka w niczym nie ustępuje tej na komputery z systemem Windows. Jako popularna alternatywa dla dwóch wspomnianych programów bardzo często wymieniana jest aplikacja Google Slides. Posiada ona podobne możliwości, oferując w zamian brak konieczności instalacji. Po prostu wystarczy się zalogować na stronie Google i… tworzyć.

Read Full Article

Kwestie marketingowe są bardzo ważne, ponieważ dbając o marketing dba się o swoją firmę i można ją skutecznie rozwijać na każdej z ważniejszych płaszczyzn. Tym samym konkurencja nie ucieknie danej firmie i będzie można starać się o pozyskiwanie nowych klientów, nie tracąc dystansu do firm, które istnieją na rynku już od wielu lat. Istnieją różne formy marketingu, w tym ten online.

Najbardziej popularne w tej kategorii są kampanie reklamowe, dzięki którym można wzmocnić renomę swojego biznesu w danej branży. Kampania reklamowa nie powinna być tworzona przez pierwszą lepszą osobę, która nie ma na ten temat pojęcia, warto zatrudnić do tego agencję reklamową, które ma spore doświadczenie i wszystkie potrzebne narzędzia, aby prace przebiegły poprawnie pod każdym kątem. Marketing w biznesie jest bardzo przydatny, gdyż tylko wtedy można ruszyć z miejsca i zadbać o swoich klientów, przy okazji reklamuje się swoje towary i produkty, w tym różnorodne nowości.

Ile trzeba zapłacić za kampanię reklamową w Internecie?

Za kampanię reklamową w Internecie trzeba zapłacić nawet kilka tysięcy złotych, bardziej rozbudowana kampania wymaga zainwestowania kilkunastu tysięcy, jednak wszystko zależy od tego, która agencja się tym zajmie. Jeśli klient ma gotowy plan działania, to z całą pewnością będzie mógł trochę pieniędzy zaoszczędzić. Poleganie na specjalistach to dla klienta duże obciążenie finansowe, lepiej wykazać odrobinę kreatywności, a nie zostawiać wszystko na głowie fachowców od tego typu projektów.

To właściciel firmy powinien wiedzieć, do kogo ma konkretnie dotrzeć tworzona kampania, co ma w sobie zawierać, na jakich czynnikach skupiać się najbardziej. Ceny za realizowanie tego typu kampanii są dostępne dla zainteresowanych klientów np. na stronach agencji reklamowych i interaktywnych. Warto wcześniej zapoznać się z takimi informacjami, tak aby nie musieć zastanawiać się nad tym, ile pieniędzy trzeba odłożyć na działania marketingowe.

Budowanie relacji z klientami

Inwestycje marketingowe w biznesie pozwalają na budowanie trwałych relacji z klientami. Oczekują oni przecież od firm tego, że będzie się o nich zabiegało na każdym kroku, w innym przypadku mogą odejść do konkurencji, a takie rozwiązanie na pewno nie będzie nikogo satysfakcjonować. Przy okazji kampania reklamowa w Internecie może przynieść firmie popularność, stanie się ona bardziej rozpoznawalna w społeczeństwie, nie będzie już anonimowa jak do tej pory. Przy okazji poprawi się swój wizerunek, jeśli będzie on wymagał ocieplenia.

Widać, że można na takich działaniach odnieść spore korzyści, jeśli są one przeprowadzone z głową. Inwestuje się w to dużo gotówki, dlatego warto bazować na profesjonalistach branżowych, którzy na reklamie znają się najlepiej i nie zawiodą oczekiwań właścicieli różnorodnych firm. Na kampanię zdecydować mogą się firmy z różnych branż, w każdej z nich jest to działanie jak najbardziej pożądane, aby czymś wyróżnić się na rynku i przekonać do siebie niezdecydowanych klientów, którzy potrzebują bodźców z zewnątrz.

Read Full Article

Współcześnie skuteczne prowadzenie biznesu opiera się nie tylko na umiejętności dawania ludziom jakichś wysokiej jakości usług, czy produktów ale także na umiejętnej promocji swoich towarów. Marketing jest bardzo istotny i dzisiaj trudno prowadzić dochodowy biznes, nie wykonując  jakichkolwiek działań marketingowych.

Marketing to podstawa

Firmy, które przykładają istotną wagę do działań związanych z marketingiem, mają większą szansę na odniesienie sukcesu. Podobnie firmy, które mają odpowiednich fachowców, którzy zajmują się marketingiem, mają o wiele większą szansę na sukces, niż przedsiębiorstwa, w których marketingiem zajmują się amatorzy. Nakłady finansowe na marketing także mają spore znaczenie, jednak dobrze przeprowadzona, dość tania kampania marketingowa, może dać lepsze efekty, niż nieprzemyślane pakowanie w marketing ogromnych sum pieniędzy. Opłaca się posiadać dobrą ekipę, która potrafi dobrze zająć się marketingiem. Przyniesie to najpewniej wymierne korzyści dla firmy.

Marketingiem zajmować powinna się osoba, która posiada niezbędne w tym zakresie doświadczenie. Osoba taka musi ustalić odpowiednią strategię działania, plany na przyszłość oraz cele. Dobry marketingowiec musi być osobą energiczną, pełną pomysłów oraz bardzo kreatywną. Osoba taka musi świetnie znać się na rynku oraz na ludziach. Musi wiedzieć co trzeba zrobić, żeby przekonać ludzi do danego produktu, czy usługi.

Działania marketingowe

Na działania marketingowe składa się wiele czynności. Wszystko zależy od przyjętych celów oraz strategii. Bardzo popularne w dzisiejszym świecie jest wykorzystywanie internetu i mediów społecznościowych do działań marketingowych. Reklamy Google, wykorzystanie Facebooka oraz innych serwisów jest na porządku dziennym w wielu firmach.

Często korzysta się także z bardziej tradycyjnych form reklam, takich jak billboardy, czy plakaty rozwieszane w miastach albo przy ruchliwych ulicach. Popularne także są ulotki, czy różne akcje promocyjne. Wiele firm korzysta z reklamowania swoich usług poprzez drobne gadżety, takie jak torby reklamowe, długopisy, czy koszulki.

Reklama telewizyjna, czy radiowa to także popularne formy reklamy, jednak nie każda firma może sobie na nie pozwolić. Reklamy tego typu są dość drogie i mniejsze przedsiębiorstwa raczej z nich nie korzystają. Jedynie duże firmy stać na reklamy telewizyjne.

Cele marketingu

Jednym z głównych zadań działań marketingowych jest pozyskanie nowych klientów, a także utrzymanie relacji z obecnymi. Dzisiaj marketingowcy często nawiązują kontakty z klientami, zwłaszcza z tymi najważniejszymi. Można to robić na wiele sposobów, między innymi poprzez media społecznościowe, czy pocztę elektroniczną. Dobrym pomysłem na podtrzymywanie więzi z klientami jest także własny blog. Dzisiejszy świat daje specjalistom od marketingu duże pole do popisu.

Warto pamiętać, że dobry marketing w biznesie zapewnić może firmie wzrost dochodów oraz długoletni rozwój. Prowadząc firmę koniecznie trzeba pomyśleć o inwestycjach w reklamę i marketing, gdyż jest to dzisiaj wyjątkowo ważne dla rozwoju biznesu.

Read Full Article

W jaki sposób działają panele fotowoltaiczne? To jedno z najczęstszych pytań, zadawanych przez osoby zastanawiające się nad inwestycją w instalację do pozyskiwania energii słońca. Nie każdy wie, że energia słoneczna już od wielu lat zapewnia zasilanie dla urządzeń takich jak światłą drogowe, boje sygnalizacyjne, czy choćby kalkulatory.

Każdy też na pewno słyszał lub widział, że technologia ta ma zastosowanie w podbojach i badaniach kosmosu. Od kilkunastu lat technologia pozyskiwania energii ze słońca coraz powszechniej wchodzi do naszego życia, do naszych domów.

Coraz większa liczba właścicieli budynków interesuje się działaniem paneli fotowoltaicznych oraz zyskom finansowym, jakie inwestycja w takie panele może przynieść. Dodatkowym atutem instalacji solarnej jest uniezależnienie się od wahań cen energii elektrycznej oraz brak negatywnego wpływu takiego źródła energii na środowisko.

Jak zbudowane są ogniwa fotowoltaiczne?

Najważniejszym elementem składowym typowego ogniwa fotowoltaicznego jest krzem krystaliczny. To właśnie dzięki zastosowaniu tego pierwiastka możliwe jest uzyskanie wysokiej efektywności zamiany energii słonecznej w energię elektryczną. Ogniwa fotowoltaiczne zbudowane są z z dwóch warstw półprzewodnika (P i N), między którymi występuje różnica potencjałów.

Wyróżniamy trzy generacje ogniw.

Ogniwa fotowoltaiczne pierwszej generacji:

  • Ogniwa monokrystaliczne. Aktualnie najbardziej popularne. Wytwarzane z jednego kryształu krzemu, o uporządkowanej strukturze wewnętrznej, zapewniającej bardzo wysoką sprawność i długi czas przydatności do użycia. Minus ogniw monokrystalicznych – są dosyć drogie.
  • Ogniwa polikrystaliczne. Znacznie tańsze niż ogniwa monokrystaliczne. Produkowane są z płytek krzemowych o nieregularnej strukturze wewnętrznej. Niska cena przyczyniła się do wysokiej popularności tego rodzaju ogniw. Ich słabą stroną jest jednak niska sprawność.

Ogniwa fotowoltaiczne drugiej generacji:

  • Ogniwa amorficzne. Produkowane poprzez nakładanie cienkich warstewek krzemu na podłożu szklanym, stalowym lub z tworzywa sztucznego. Charakteryzują się niską sprawnością i używane są zwykle do zasilania niewielkich urządzeń.
  • Ogniwa polikrystaliczne. Wytwarzane z mieszanki pierwiastków: miedzi, indu, gali, selenu.
  • Ogniwa HIT (Heterojunction with Intrinsic Thin layer). W ich budowie wykorzystano pojedynczą warstwę monokrystalicznego krzemu. Cechami wyróżniającymi ten rodzaj ogniw jest bardzo wysoka wydajność, szczególnie przy wysokiej temperaturze, oraz niewielka grubość.

Ogniwa trzeciej generacji (działają na innych zasadach niż ogniwa generacji I i II, nie ma tutaj warstw P i N, nie są na razie wykorzystywane do instalacji na budynkach):

  • Ogniwa barwnikowe,
  • Ogniwa organiczne.

Jak działa ogniwo fotowoltaiczne?

Pod wpływem działania energii z promieni słonecznych w ogniwie fotowoltaicznym zachodzi efekt fotowoltaiczny, w którym powstaje prąd stały. Prąd stał trafia do urządzenia, które przekształca go w prąd zmienny (falownika), który może być wykorzystywany do zasilania urządzeń lub wytwarzania ciepła. Wytwarzany w ten sposób ma pierwszeństwo nad energią płynącą z zakładu energetycznego, co gwarantuje wykorzystywanie w pierwszej kolejności energii wytworzonej przez instalację solarną, a dopiero w drugiej kolejności, w przypadku niedoborów energii, pobieranie prądu z zakładu energetycznego. Jeżeli panele fotowoltaiczne w naszej instalacji wytworzą więcej energii niż możemy na bieżąco zużyć – jej nadmiar zostanie przekazany do sieci a rozliczenie za takie przekazanie nastąpi na zasadach określonych w umowie.

Read Full Article

Gospodarka Polski nieustannie się rozwija, z roku na rok przybywa kolejnych firm, co jest bardzo korzystne z punktu widzenia konsumentów. Jednak duża konkurencja, która występuje obecnie w praktycznie każdej branży stanowi duże wyzwanie dla przedsiębiorców.

Obecnie, aby wybić się na tle konkurencji nie wystarczy dobry pomysł i ciekawy produkt, trzeba też zainwestować nieco środków w marketing, aby dotrzeć do szerszego grona odbiorców.

Jaką formę reklamy wybrać?

Obecnie marketing w biznesie ma niejedno imię, oprócz standardowych kanałów coraz częściej do promocji marki wykorzystywany jest też internet. Nic dziwnego, w końcu medium to jest obecnie tak powszechne, że praktycznie każdy poszukuje produktów lub usługodawców za pośrednictwem sieci. Przedsiębiorcy, którzy pragną zaistnieć w internecie muszą przede wszystkim posiadać stronę internetową, na której będą prezentować swoje usługi.

Dodatkowo jeśli zajmują się handlem to dobrym pomysłem było by otwarcie sklepu online, dzięki temu rozszerzą bazę klientów na cały kraj. Oczywiście strona czy sklep nie mogą być przypadkowe, duży nacisk trzeba położyć na ich funkcjonalność oraz wygląd. Nieestetyczna strona obniża prestiż marki, ludzie chętniej korzystają z usług firm, które prezentują się w sieci w sposób niezbyt ciekawy. Dlatego warto zgłosić się do profesjonalnej firmy, która zajmie się usługą kompleksowo.

Profesjonalna agencja marketingowa

Początkujący przedsiębiorcy, którzy nie wiedzą w jaki sposób prowadzić marketing w biznesie, powinni zgłosić się do profesjonalistów. Agencje marketingowe działają obecnie zdalnie, zrzeszają cały wachlarz profesjonalistów, którzy wykonują dla nich usługi. Oferują oni swoim klientom stworzenie strony internetowej od podstaw, wypełnienie jej treścią, zadbanie o odpowiednio wysoką pozycję w wyszukiwarce internetowej.

Te wszystkie zadania wymagają odpowiedniego talentu i dużych nakładów pracy, jednak praktycznie zawsze się opłacają. Agencja zatrudnia cały sztab webmasterów, grafików, specjalistów od SEO oraz copywriterów, dzięki czemu usługa wykonywana jest przez nich kompleksowo. Na początku musimy zainwestować nieco środków, jednak raz stworzona strona będzie służyć wiele lat, wymagając jedynie systematycznych aktualizacji.

Nie tylko internet

Oczywiście działania marketingowe mające na celu wypromowanie marki, nie muszą ograniczać się tylko do internetu. Również bardziej tradycyjne formy reklamy nadal są w użyciu, szczególnie w przypadku firm działających lokalnie. Już zwykłe ulotki mogą nam przysporzyć wielu klientów w szczególności jeśli są odpowiednio zaprojektowane i zawierają atrakcyjne treści. W tym wypadku również warto zgłosić się do profesjonalnej agencji, która nie tylko doradzi, jakie materiały reklamowe zamówić, ale też zajmie się ich projektem oraz produkcją.

W tym wypadku dużo będzie zależeć również od budżetu, ulotki nie są zbyt kosztowne, trzeba tylko pamiętać o opłaceniu osoby, która będzie je rozdawać. Nieco droższą opcją będzie billboard, jednak umieszczony w odpowiednim miejscu, może się okazać strzałem w dziesiątkę.

Read Full Article

System rezerwacji to nie tylko program do rezerwacji wizyt. To także rozwiązanie, które niejako przy okazji, zapewnia firmie szereg innych funkcjonalności ułatwiających pracę i zarządzanie. Zobaczmy to na przykładzie gabinetu SPA.

Wirtualna recepcja

Dobrze obsługiwany system rezerwacji załatwia przede wszystkim dużą część pracy recepcji gabinetu. Klienci, którzy chcą zarezerwować termin wizyty, korzystają z dostępnego na stronie zakładu formularza rezerwacji, czy kalendarza z dostępnymi terminami. Daje to możliwość rezerwacji nawet poza godzinami pracy salonu, co pozytywnie wpływa na liczbę klientów. Co najmniej połowa z nich, dokonuje rezerwacji właśnie po godzinach otwarcia lub w dni wolne.

SPA może zarządzać rezerwacjami, odpowiadać na pytania, zmieniać, akceptować lub odrzucać zapisy. Robi się to praktycznie jednym kliknięciem, oszczędzając czas.
Systemy rezerwacji mają często moduły do ustalania reguł rezerwacji, moduł usług cyklicznych czy moduł płatności online. To sprawia, że większość czynności administracyjnych jest dokonywana bez potrzeby kontaktu osobistego.

Działania promocyjne

Posiadając system rezerwacji, gabinet SPA może prowadzić różnorodne akcje marketingowe lub promocyjne. W tym celu może wykorzystywać dostępne w systemie dane jak katalog klientów korzystających z zabiegów, listę wszystkich wizyt w ciągu ostatnich miesięcy czy dane nt. wiarygodności i solidności klientów. Można tworzyć na tej podstawie programy lojalnościowe lub prowadzić kampanię marketingową oferującą zniżki dla stałych klientów np. na Orient Spa. Odpowiednio projektując formularz rezerwacji, możliwe jest zbieranie dodatkowych informacji o klientach np. jakimi jeszcze zabiegami jest zainteresowany.

Jeżeli jesteś zainteresowany systemem rezerwacji online, sprawdź Bookero

https://www.bookero.pl/

Wreszcie sam system rezerwacji online i strona internetowa przyciąga nowych klientów do skorzystania z oferty. Kampanie marketingowe mogą więc być skierowane do tych klientów, którzy zapiszą się na zabiegi poprzez system rezerwacji lub takich, którzy namówią kogoś znajomego do skorzystania z usług SPA.

Zarządzanie pracownikami i usługami

Niektóre systemy rezerwacji posiadają także moduły zarządzania pracownikami. Oprócz grafiku dostępnego dla każdego z nich istnieje możliwość wprowadzenia dni wolnych i urlopów, a także przesuwania zasobów na bardziej oblegane zabiegi np. danego dnia. W systemie można także reagować na opóźnienia lub nagłe zmiany rezerwacji dokonywane przez klientów, a mające wpływ na pracę SPA.

Usługami SPA także można zarządzać z poziomu aplikacji do rezerwacji. Możliwe jest definiowanie usług, na które klient będzie mógł się zapisać od razu w formularzu rezerwacji. W ten sposób można przypisać klienta od razu do właściwego pracownika i usługi w systemie rezerwacji. To pozwoli oprócz bieżącego zarządzania, także zbieranie statystyk do raportów i zestawień, które są generowane na żądanie w systemie.
System rezerwacji online powinien także umożliwiać ustawienie godzin otwarcia firmy i reguł z tym związanych co wiąże się np. z regułami automatycznych odpowiedzi i czasem oczekiwania na ewentualne odpowiedzi klientom zadane w czasie gdy gabinet był zamknięty.

Read Full Article