Blog

Chyba większość ludzi na świecie bardzo lubi dostawać prezenty a spora część z nich uwielbia je również dawać. Nic więc dziwnego, że ofiarujemy je sobie z najróżniejszych okazji. Urodziny, ślub, chrzest czy wieczory panieńskie i kawalerskie – wszystkie te okazje są świetne, aby podarować bliskim coś niepowtarzalnego.

Producenci prześcigają sie w pomysłach na tego rodzaju upominki, dlatego ich wybór zazwyczaj nie stanowi większego problemu. My jednak podpowiadamy, jaki upominek wybrać na święto, które od niedawna zadomowiło się w naszym kraju. Mowa o coraz bardziej popularnych baby shower, które urządza się przed narodzinami dziecka. Jeśli zatem nie masz pomysłu, co kupić przyszłej mamie, poniżej znajdziesz kilka inspiracji.

Praktyczne prezenty na baby shower

Jak przy wielu innych okazjach, tak i tutaj sprawdzi się wszystko to co praktyczne i przydatne podczas opieki nad maluszkiem. Mowa między innymi o ubrankach i zaawkach, których jak wiadomo, nigdy dość. Jeśli chodzi o te pierwsze to warto wybrać zarówno mniejsze, jak i większe rozmiary. W końcu nigdy do końca nie wiadomo, jak duże urodzi się dziecko, które w pierwszych latach i tak będzie rosło bardzo szybko. Zabawki to także prezenty, które zawsze się przydają. Co więcej, dziecko może się nimi bawić w każdym wieku, dlatego mamy pełną dowolność w wyborze.

Jeśli zależy nam, aby podarować coś większego, warto zdecydować się między innymi na:

 • krzesełko do karmienia,
 • bujaczek,
 • matę do karmienia,
 • kojec,
 • łóżeczko turystyczne,
 • akcesoria do wózka (np. torba, mufka itp.)

Jakie prezenty dla mamy na baby shower?

Oczywiście baby shower to również święto przyszłej mamy, dlatego wskazane jest, aby tajże jej podarwoać prezenty i gadżety. W tym przypadku świetnie sprawdzi się delikatna biżuteria, vouchery do sklepów z ubraniami i kosmetykami oraz pakiety zabiegów, dzięki którym będzie mogła się odprężyć i zrelaksować. Jeśli dobrze znamy osobę, która wyprawia przyjęcie, możemy zdecydować się również na zabawne gadżety, np. szklanki w kształcie butelek dla dziecka itp. W żadnym wypadku nie należy jednak kupować przyszłej mamie rzeczy ściśle związanych z ciążą i dzieckiem. Mowa tutaj na przykład o kremach na rozstępy. Jak łatwo się domyślić, niektóre kobiety mogą poczuć się nieswojo lu nawet taki gest może je urazić. Wyjątkeim jest tystuacja, kiedy mama wyraźnie zaznaczy, że tego typu prezenty są jej potrzebne.

Jak zapakować prezenty na baby shower?

Nie istnieje żadna specjalna instrukcja dotycząca pakowania prezentów na baby shower. Można jednak spersonalizować upominki pakując je w papier i torebki w kolorach symbolizujących płeć dziecka. Jeśli jednak nie jest ona znana, warto zakupić opakowania w neutralnych kolorach. Mile widziane na tego typu przyjęciach są również dodatki do opakowań symbolizujące narodziny dziecka. W tym celu możemy zaopatrzyć prezenty w niewielkie, drewniane stópki, butelki czy smoczki. Aby urozmaicić upominki, możemy dołączyć do nich kolorowe balony napełnione helem i przewiązane ozdobnymi wstążeczkami.

Więcej informacji

Ciekawe prezenty na baby shower znajdziesz także na stronie https://www.takapaka.pl – sprawdź!

Read Full Article

Doradca finansowy to nikt inny, jak swojego rodzaju pośrednik pomiędzy klientem, który zamierza wziąć kredyt, a bankiem, który może udzielić takiego kredytu pod pewnymi warunkami. Doradca finansowy swoje miejsce zajmuje zazwyczaj w bankach, biurach doradztwa finansowego, jak również może pracować na własnym rozrachunku, jako prowadzenie własnej działalności gospodarczej.

Jest to zawód wykonywany przez  specjalistów, których zadaniem jest przekazanie merytorycznej wiedzy klientowi odnośnie jego stanu majątkowego, jak również pomóc mu z doborze odpowiedniego produktu finansowego, do którego zalicza się przede wszystkim kredyt hipoteczny, bądź kredyt na zakup samochodu. Doradcy, jako specjaliści mogą być zależni, bądź niezależni od pewnych instytucji finansowych. Bowiem niezależny doradca finansowy powinien przekazać klientowi merytoryczną wiedzę na temat produktów finansowych, aczkolwiek nie sugerując tym samym zakupu produktów konkretnej instytucji.

Jak wygląda praca doradcy finansowego z klientem?

Otóż każdy doradca finansowy powinien wykonywać swą pracę w sposób rzetelny, odpowiedzialny i profesjonalny. Pierwsze spotkanie z klientem opiera się przede wszystkim na wywiadzie z zakresu zapotrzebowania danego klienta na dany produkt finansowy, jak również sprawdzeniu jego historii i zdolności kredytowej. Ocenia się również to, czy klient ma możliwość zabezpieczyć kredyt przez hipotekę, bądź poręczycieli. Gdyż stwarza to możliwość szybszego, pozytywnego rozpatrzenia wniosku przez bank. Doradca finansowy składa zazwyczaj jednocześnie zapytanie o kredyt do kilku banków i na podstawie udzielonych przez te instytucje informacji, doradca wraz z klientem podejmuje decyzję o wyborze konkretnej opcji, która będzie najbardziej odpowiednia dla klienta.

Jak przedstawiają się zarobki doradcy finansowego?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite na tym stanowisku, czyli mediana na tym stanowisku wynosi 4300 zł brutto. Aczkolwiek co trzeci doradca finansowy otrzymuje wynagrodzenie w przedziale od 3500 zł brutto do 6100 zł brutto. 25% najgorzej wynagradzanych doradców finansowych zarabia poniżej 3500 zł brutto. Kwoty te są uzależnione przede wszystkim o tego, na jakiej zasadzie doradca taki pełni swój zawód, czy pełni on swoją funkcję, jako pracownik danej firmy finansowej, czy też pracuje na własny rachunek, prowadząc własną działalność gospodarczą. Czynników jest wiele, gdyż należy tutaj również zaliczyć miasto, w którym wykonuje się ten zawód.

Jakie warunki trzeba spełnić, aby zostać doradcą finansowym?

Doradca finansowy to stosunkowo młody zawód na polskim rynku pracy. Aczkolwiek jest to niezwykle atrakcyjny zawód, cieszący się dużą renomą. Aby pracować w tym zawodzie wystarczy posiadać wykształcenie średnie, natomiast osoby posiadające wykształcenie wyższe kierunkowe są w stanie szybciej dostać pracę w tym zawodzie, w danej instytucji finansowej, bądź banku. Jeżeli chodzi o pożądane wykształcenie wyższe to zaliczyć tutaj można przede wszystkim ekonomię, matematykę, bądź zarządzanie. Studia nie są niezbędnym warunkiem, ale znacznie ułatwiają znalezienie odpowiedniej pracy w tym zakresie. Niezbędna jest także znakomita znajomość usług finansowych, jak również technik sprzedażowych, znajomość języków obcych i prawo jazdy. Prawo jazdy w niektórych przypadkach jest potrzebne, gdy jest konieczny dojazd do klienta. Doradca finansowy musi być także przygotowany na ciągłe podnoszenie swoich kwalifikacji zawodowych. Ma to związek z dynamicznie zmieniającymi się przepisami prawnymi.

Więcej informacji

Pod adresem https://optymalnykredyt.pl/ znajdziesz profesjonalne biuro doradców kredytowych – sprawdź więcej informacji!

Read Full Article

W wielu zawodach, odpowiednia odzież robocza jest niezbędna. To dzięki niej możliwe jest zachowanie zasad BHP oraz profesjonalne wykonywanie swojej pracy. Obuwie i odzież robocza sprawiają, że wykonywana przez nas praca jest bezpieczna, a także o wiele przyjemniejsza i bardziej efektywna.

Dlaczego odzież robocza jest tak ważna?

Wielu z nas czasem zastanawiało się po co to wszystko. Po co w niektórych zawodach obowiązkowa jest odzież robocza. Nie mamy tutaj na myśli zawodów o podwyższonym ryzyku wykonywania pracy, typu pracownik na budowie, nie mówiąc już o sytuacji kiedy jeszcze pracuje na wysokościach. W zawodzie tego typu specjalistyczne obuwie i odzież są niezbędne, Jednak jest mnóstwo zawodów, których wykonywanie, z pozoru nie jest tak niebezpieczne, a mimo to odzież robocza jest niezbędna.

Przed czym uchroni nas obuwie i odzież robocza?

Przede wszystkim należy pamiętać, że każdy zawód niesie za sobą ryzyko wypadku. Coś ciężkiego może spaść komuś na głowę, ostra część któregoś z przedmiotów może zahaczyć o czyjeś ciało. To tylko niektóre z niebezpiecznych sytuacji które mogą się przytrafić w pracy. Obuwie robocze zawsze ma wzmacniane noski, których zwykłe buty noszone przez nas na co dzień zazwyczaj nie mają. Chronią nas one przed zmiażdżeniem palców u stóp gdy coś ciężkiego upadnie na stopę. Jest to szczególnie ważne, gdy mamy do czynienia z ciężkimi zawodami fizycznymi.

Nie można również zapomnieć, że obuwie robocze jest wykonane z bardzo twardego materiału, o wiele bardziej bezpiecznego od zwykłych butów. Odzież robocza, podobnie jak obuwie, również jest wzmacniana. Jest wykonana z trwałego i odpornego na nieodpowiednie traktowanie materiału. Nosząc ją, możemy być pewni, że ochroni ona nas przed ewentualnymi skaleczeniami, przecięciami no i oczywiście uderzeniami, na które możemy się natknąć w pracy.

A co gdyby nosić zwykłe ubrania?

Odpowiadając na to pytanie, można by zaprzeczyć cały powyższy akapit. Mimo, że są to suche ostrzeżenia i prawdopodobnie przez większość czasu spędzonego w pracy nic się nie stanie, za tym setnym, czy dwusetnym razem, może się wydarzyć nieszczęśliwy wypadek. Zwykła odzież noszona na co dzień, nie uchroni nas nawet przed upadkiem cięższej deski i muśnięciem nas w biodro czy, co gorsza, upadkiem tej deski na stopę.

Ile to wszystko kosztuje?

Jest to ważne głównie dla pracodawców, jednak osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze również mogą być zmuszone, bądź po prostu mogą chcieć zakupić obuwie i odzież roboczą. Niestety ceny, potrafią przyprawić wiele osób o ból głowy.

Dlaczego ubranie robocze jest tak drogie?

Ubranie robocze, zarówno odzież jak i obuwie, są wykonane z dobrych jakościowo materiałów. Tak jak wspominaliśmy wyżej, ubranie tego typu musi spełniać wszelkie normy BHP oraz musi być trwałe i niezawodne. Tego typu cechy zapewniają dobre materiały z których odzież i obuwie robocze są wykonane oraz sama staranność ich wykonania. A takowe rzeczy nie należą do najtańszych. Na szczęście, możemy mieć pewność, że nie będzie to rzecz którą trzeba regularnie wymieniać, bowiem jest to inwestycja na dłuższy okres czasu. Materiały dobrej jakości, użyte w produkcji zapewniają ponad przeciętną trwałość i odporność na ciężkie warunki, w których ubranie robocze jest wykorzystywane.

A nie ma tańszego sposobu na bezpieczną pracę?

Tego typu pytanie jest nierozsądne. Oczywiście możemy zakupić ubranie robocze kilka razy tańsze od ubrania spełniającego wszystkie normy BHP, jednak jest to oszczędzanie na własnym zdrowiu, a nawet życiu. Nie zaleca się tego typu postępowania, a jeśli ktoś za wszelką cenę chce zaoszczędzić, to nie warto jest szukać produktów z najniższej półki i dokładnie poczytać opinie osób, które przetestowały ten produkt. Jeśli wypada on w ich słowach raczej dobrze, możemy rozważyć jego zakup.

Podsumowując

Pamiętajmy, że nie warto oszczędzać na własnym zdrowiu, zdrowiu innych, a nawet życiu. Inwestując w dobrą odzież, oraz obuwie robocze, zapewniamy sobie wygodne i bezpieczne warunki pracy, które są bardzo ważne i z pewnością przełożą się na jej efektywność.

Więcej informacji

Dostępną odzież roboczą znajdziesz na stronie https://www.bhpnawigator.com.pl/ – dowiedz się więcej

Read Full Article

Japońska kuchnia uważana jest przez wielu jako jedna z najzdrowszych na świecie. Przepisy oparte są o duże ilości warzyw, owoców morza i tłustych, pełnych składników odżywczych ryb. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie dzięki odpowiedniej diecie Japończycy zachowują formę przez długie lata i bardzo rzadko chorują. Jakie są główne zasady japońskiej kuchni? Co oprócz sushi jedzą Japończycy?

Kuchnia japońska – podstawowe zasady

Kuchnia japońska w niczym nie przypomina tego, co znamy z naszych stołów. Podstawą żywienia jest biały ryż, który po ugotowaniu jest lekko kleisty. Ważne miejsce w diecie zajmuje również tofu, japońskie grzyby shiitake oraz glony. Mięso jedzone jest rzadko, gdyż jest bardzo drogie i nie każdego na nie stać. Na stołach najczęściej pojawia się wołowina od krów pojonych piwem. Jest to prawdziwa specjalność. W diecie Japończyków znajdziemy także wiele warzyw, ryb i owoców morza.

W kuchni japońskiej stosuje się następujące przyprawy:

 • sos sojowy
 • sake – alkohol z ryżu, który dodawany jest do praktycznie każdej potrawy
 • mirin – słodkie wino z ryżu, które dodaje się do większości potraw.
 • ocet ryżowy
 • miso – sfermentowana pasta ze słodu ryżowego i soi
 • olej sezamowy
 • wasabi – zielony, bardzo ostry chrzan

Japończycy bardzo cenią sobie naturalny smak produktów. W tym celu większość składników podawana jest na surowo lub lekko tylko podgotowana lub podwędzona. Z tego powodu produkty muszą być najwyższej jakości i świeże, gdyż nie ma możliwości schowania gorszego smaku przyprawami. Ze względu na sposób podawania potraw, zawierają one sporo witamin i minerałów, co bardzo pozytywnie działa na organizm.

Dzięki swojej diecie zaledwie kilka procent Japończyków cierpi na otyłość, a ich długość życia jest nawet o kilka lat dłuższa niż u innych narodów. Wszystko dzięki temu, że mieszkańcy Japonii wolą zjeść mniej aby lepiej zapamiętać smak potrawy. Każdy posiłek popijany jest także szklanką zielonej herbaty, która świetnie poprawia trawienie.

Najpopularniejsze japońskie potrawy

Podstawą żywienia Japończyków jest sushi. To co u nas uchodzi za elitarny rarytas, tam przyrządzane jest na co dzień. Sushi to potrawa składająca się z ryżu podlanego octem oraz dodatków jak np. surowe lub wędzone ryby, warzywa, mięso, owoce morza itp. Potrawa ta podawana jest w postaci kulek lub pasków zawiniętych w wodorost.

Drugą z najpopularniejszych potraw jest sashimi, czyli danie składające się z surowych ryb i owoców morza podawanych z rzodkwią, glonami, sosem sojowym i wasabi.

Warto wspomnieć także o ramen, czyli japońskim odpowiedniku naszego rosołu, który składa się z tłustego wywaru rybnego lub opartego na wołowinie, makaronu i różnych dodatków.

Jeśli chodzi o dodatki, to nie można nie wspomnieć o grzybach shiitake, które nadają potrawom specyficznego smaku. Rosną one niemal wszędzie, więc nie ma większego problemu, żeby je znaleźć. W Japonii zwane są grzybami długiego zdrowia.

Japończycy cenią sobie także tofu czyli biały ser wykonywany z soi. W sklepach dostaniemy setki różnych jego odmian, różniących się smakiem i przeznaczeniem.

Więcej informacji

Sushi w Łomiankach – sprawdź Gold Sushi – zapoznaj się z bogatym menu kuchni japońskiej

Read Full Article

Obecnie rynek nieruchomości w większych miastach takich jak Kraków czy Warszawa pęka w szwach od nowych inwestycji mieszkaniowych. Nie da się nie zauważyć, że tereny wcześniej uważane za podmiejskie teraz stają się częścią aglomeracji i są budowane na nich nowe osiedla. Przy tym całym naporze nie możemy zapomnieć o fakcie, iż regularnie sprzedawane mieszkania są także w starym budownictwie. Niewątpliwie obecna sytuacja na rynku nieruchomości stanowi gratkę dla pośredników, jednakże dla kupujących to przede wszystkim dylemat, na które mieszkanie będące naszym, własnym kątem się zdecydować.

Cena kontra lokalizacja

Z raportów statystycznych wynika, że najczęstszym kryterium, którym kierujemy się przy zakupie mieszkania jest cena. W Warszawie cena za metr kwadratowy w 2019 roku zbliżyła się już do prawie 10 tysięcy złotych, gdzie w 2018 roku wynosiła zaledwie około 8,5 tysiąca. Pieniądz napędza rynek nieruchomości, stąd rozwiązanie zagadki, dlaczego budujemy w coraz bardziej odległych zakątkach oddalonych od bardzo często pożądanego centrum. Przyszli właściciele wolą oszczędzić do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych w zamian za gorszą lokalizację swojego mieszkania.

Jednakże to właśnie o lokalizacji nie możemy w tym wszystkim zapominać. Kupując mieszkanie należy pamiętać o tym, że nie należy się kierować rozwiązaniem doraźnym, a myśleć perspektywicznie. Przede wszystkim młode małżeństwa powinny pamiętać, iż im lepsza lokalizacja tym bardziej rozwinięta infrastruktura. Dobre połączenia komunikacyjne przydadzą się dorosłym po wspólnym wypadzie w miasto, a taksówka zawiedzie, ale także ich pociechom w przyszłości. Te z kolei będą miały ułatwiony dojazd do szkoły, na zajęcia dodatkowe czy do znajomych. Co więcej, lepsza infrastruktura spowoduje, że dzieci będą wracały do domu szybciej.

Rodzaj zabudowy

W tym przypadku także musimy się zdecydować, w czym wolelibyśmy mieszkać. Jeśli wybierzemy starą i klimatyczną kamienicę, musimy liczyć się z tym, że część naszych sąsiadów będą stanowiły mieszkania przekształcone na lokale usługowe, np. kancelarie prawne czy oddziały fundacji. Skutkuje to przewijaniem się ogromnej ilości nieznajomych nam osób, a co za tym idzie, poziom bezpieczeństwa maleje. Kolejnym rodzajem budownictwa są nowe apartamentowce lub spotykane często w wielkich miastach, bloki z wielkiej płyty. W tym przypadku również ważnym apsektem staje się kwesta bezpieczeństwa, ponieważ o ile nowe osiedla są zawsze tymi strzeżonymi to stare blokowiska niekoniecznie. Tutaj wkrada się również wcześniej wspomniana infrastruktura, którą doskonale widać na przykładzie warszawskich Bielan i Woli. Na Bielanach spotkamy się w większości z blokami z wielkiej płyty i starymi kamienicami, jednak o wiele lepiej rozwiniętą komunikacją miejską, natomiast Wola opatrzona jest w ogrom nowych osiedli, do których dojeżdża maksymalnie jeden tramwaj i dwa autobusy.

Wybór mieszkania nie należy do najłatwiejszych. Kupno mieszkania nie stanowi rozwiązania na chwilę, a na bardzo długie lata. Kiedy do gry wchodzą takie czynniki jak cena, lokalizacja czy rodzaj zabudowy i wiążące się z nimi inne aspekty, reszta schodzi na drugi plan. Wielkość mieszkania, pomieszczenia przynależne czy możliwość wykupienia miejsc parkingowych schodzą na drugi plan, ponieważ to zawsze można dopracować i uzgodnić z deweloperem.

Więcej informacji

Na stronie https://pozyczpodzastaw.pl/ znajdziesz informacje o pożyczkach pod zastaw nieruchomości dowolnego rodzaju – sprawdź!

Read Full Article

Konflikt jest to sytuacja napięcia, nieporozumienia pomiędzy przynajmniej dwójką osób. Może on być spowodowany różnicą wartości, postaw, celów, interesów, potrzeb każdej ze stron. Konflikty w związku są nieuniknione. Znasz pary które twierdzą, że nigdy się nie kłócą i we wszystkim są zgodne?

Jeżeli tak, pamiętaj o dwóch rzeczach: albo kłamią i zatajają swoje nieporozumienia, albo po prostu celowo unikają takich sytuacji, by czuć się bezpiecznie. Należy zwrócić uwagę na to, że sytuacje konfliktowe są jak najbardziej naturalne w życiu człowieka i trzeba traktować je jako niezbędny w pewnym sensie element życia, mimo że nie bywają one przyjemne. Co dobrego może wyniknąć z konfliktu? Otóż, dzięki temu możemy kształtować swoje poglądy czy zdobyć wiedzę o sobie oraz o partnerze.

Przy tym mamy także szansę uczyć się siebie nawzajem i ze zrozumieniem, ale także asertywnością odpowiadać na potrzeby drugiej strony. Wszystko to możliwe jest jednak pod jednym warunkiem, a mianowicie wtedy, gdy dany konflikt zostanie prawidłowo rozwiązany. Jak to zrobić? Jak rozmawiać, by załagodzić sytuację, zamiast ją pogarszać? Jak sprawić, by obie osoby w związku były zadowolone? Odpowiedź na te pytania znajdziesz poniżej.

Ostudź emocje

Najczęściej popełnianym błędem wśród par są natychmiastowe reakcje na to, że coś nam się nie podoba. Innymi słowy chodzi o próby rozwiązania nieporozumienia natychmiast po tym, jak się ono pojawi. Wiadomo, że nie ma co zwlekać i odkładanie rozmowy na później nie jest dobrym wyborem, jednak chodzi tutaj o coś innego. Chodzi o emocje. W momencie maksymalnego poziomu naszej frustracji, irytacji, złości, rozczarowania nie jesteśmy w stanie racjonalnie myśleć. Stan ten na szczęście nie trwa długo, dlatego gdy partner doprowadzi nas do niego, nie reagujmy od razu, w tej samej chwili.

Dajmy sobie moment na opanowanie emocji, na ich ostudzenie, po to by za jakieś dziesięć lub piętnaście minut móc podjąć rozmowę z drugą osobą opartą na racjonalnych, przemyślanych argumentach. Ta technika jest banalna, ale niezwykle skuteczna. Skutecznie ostudzić emocje pozwoli nam np. wyjście do innego pomieszczenia, zrobienie kilku głębszych wdechów i wydechów, policzenie w myślach do trzydziestu bądź wypicie szklanki wody.

Używaj komunikatów typu „ja” a nie typu „ty”

Kolejny bardzo częsty błąd to skupianie się w rozmowie na partnerze i na jego zachowaniach czy słowach, zamiast ukierunkowanie swoich komunikatów na to, co w danej sytuacji czujemy. Nie wyrzucaj partnerowi, jaki to on nie jest, co robi źle lub czego nie robi. Mów raczej o tym, że przykro ci, gdy zachowuje się w ten sposób albo że martwisz się, kiedy dzieją się pewne rzeczy z jego strony. Zakomunikuj mu w spokojny i opanowany sposób, kiedy odczuwasz rozczarowanie albo smutek. Daj mu znać, co jest dla ciebie ważne, na czym ci zależy, czego pragniesz i oczekujesz. Jeżeli będziesz go obrażać, oceniać i pewne rzeczy zarzucać mu bez uargumentowania czy wyjaśnienia swoich uczuć z tym związanych, rozwiązanie problemu będzie praktycznie niemożliwe, bo oboje będziecie sfrustrowani. Postaw na zdrową, asertywną komunikację związaną z tym, co czujesz, a sukces rozwiązania konfliktu będzie należał do ciebie.

Więcej informacji

Odwiedź blog o uwodzeniu – https://www.uwodzenie.org/ – jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej

Read Full Article

Dziecko w pierwszych latach rozwija się bardzo szybko i jednocześnie intensywnie. W tym czasie tworzą się umiejętności fizyczne, intelektualne i społeczne, dlatego istotne jest, żeby w tym czasie było ono objęte wychowaniem przedszkolnym.

W naszym kraju tego typu edukacją objęte są dzieci od trzeciego roku życia, do momentu pójścia do szkoły podstawowej. Niezwykle korzystne dla rozwoju małego człowieka jest, żeby już w wieku trzech lat, przebywał w przedszkolu chociaż kilka godzin dziennie.

Rozwój w grupie

Regularne zajęcia przedszkolne rozwijają samodzielność dziecka i kształtuje emocjonalną dojrzałość. Uczy się ono funkcjonować w grupie, w której są jego rówieśnicy. Nabywa w ten sposób umiejętność przestrzegania ustalonych norm i praw. Ponadto zaczyna rozumieć, że nie jest już centralną postacią w grupie osób, jak to najczęściej bywa w domu, dlatego wyrabia w sobie cierpliwość w oczekiwaniu na swoją kolej i zaczyna rozumieć, że oprócz praw ma także obowiązki podobnie jak inne dzieci. Kontakt z nimi poszerza u dziecka zasób słów, a także poprawia umiejętność formułowania myśli.

Wychwytywanie różnic

Przebywanie dziecka w przedszkolu ma na celu wychwycenie ewentualnych nieprawidłowości czy też opóźnień w rozwoju. Pewne różnice między poszczególnymi dziećmi, można na tym etapie bezproblemowo zniwelować odpowiednim programem i czasem indywidualnym podejściem do dziecka. Jednocześnie wychowanie przedszkolne ma na celu wszechstronny jego rozwój, odpowiedni do możliwości. Oznacza to, że placówka przedszkolna powinna stworzyć takie warunki do nauki, zabawy i rozwoju, aby dziecko w pełni rozwinęło swoje możliwości.

Emocje

Istotna sferą u dziecka są emocje. Na tym etapie powinno ono być cały czas obserwowane przez kadrę pedagogiczną przedszkola. Niezwykle istotnie są emocje pierwszego dnia pobytu w placówce. Najczęściej przedkładają się one na cały późniejszy czas edukacji. Dlatego ważne jest, aby było ono dobrze przygotowane do pójścia do przedszkola. Nie może to być działanie tego typu, że dziecko dowiaduje się o tym w przeddzień i nie ma pojęcia jak to będzie wyglądało. Taka gwałtowna zmiana stanowiła by wstrząs. Konieczne są więc długofalowe przygotowania.

Wartości moralne i patriotyczne

Dzieci, które uczęszczają na zajęcia przedszkolne uczą się znaczenia głównych wartości moralnych. Wtedy to gromadzi doświadczenia w grupie rówieśniczej, dodatkowo ucząc się empatii, współczucia i opieki nad słabszymi. W przedszkolu również najlepiej kształtuje się postawę patriotyczną. Na tym etapie są to zazwyczaj podstawowe wiadomości o własnym kraju, fladze i hymnie. Wszelkie tego typu wiadomości o wiele łatwiej dziecko przyswaja w grupie i podczas zabawy.

Zabawa jako podstawa aktywności dziecka

Jest to główna forma działań placówki, jaką jest przedszkole. Nawet to, czego dziecko powinno się nauczyć, jest realizowane przez zabawę. Tym trybem młody człowiek ma zaspokojone swoje główne potrzeby, takie jak: potrzeba poznawcza, ruchu, działania a także doświadczania życia i świata w różnych jego aspektach i wymiarach.

Więcej informacji

Informacje dodatkowe znajdziesz na stronie npjs.warszawa.pl – Niepubliczne przedszkole Warszawa – dowiedz się więcej

Read Full Article

Kreatywność to jeden z fundamentalnych czynników wspierających rozwój, powstanie nowych tworów i idei. U niektórych jest niezwykle rozwinięta od początku niektórzy jednak muszą pracować nad jej rozwojem. Jest to jednak sfera o rozwój której dbać należy gdyż kreatywność może znacznie urozmaicić życie, pomóc w radzeniu sobie z problemami jak i przyczynić się do zwiększenia satysfakcji z egzystencji.

Kreatywność objawia się u każdego na swój sposób. Niektórzy mają wrodzoną zdolność do tworzenia wciągających tekstów inni zaś z „niczego” potrafią stworzyć coś pięknego jeszcze inni dzięki swojej kreatywności potrafią zainicjować powstanie czegoś kompletnie innowacyjnego, idei, nurtu w sztuce, projektu sprzętu elektronicznego na który nie wpadł nikt wcześniej.

Badania naukowe potwierdzają, że osoby z wysoce rozwinięta kreatywnością mają większe szanse na szczęśliwe, satysfakcjonujące życie. Nie warto jednak rozpaczać gdy nie jest ona rozwinięta tak jakbyśmy tego chcieli. Istnieje wiele sposobów za pomocą których można ją pobudzić, ją i cały swój potencjał.

Najciekawszym sposobem na pobudzenie swojej kreatywności, który od zawsze był bardzo popularny jest wykonywanie przedmiotów DIY (z ang. do it yourself). Są to przedmioty codziennego użytku, ozdoby lub inne wykonane własnoręcznie. W przeciągu ostatnich lat znacznie zyskały na popularności między innymi dzięki wielu filmikach na social media pokazujących jak je wykonać.

Więcej informacji

kule i jajka ze styropianu

Na pozór błahe  zajęcie niesie wiele korzyści. Wykonując przedmioty np. codziennego użytku nie tylko dbamy o rozwój kreatywności, ale także o budżet domowy. Zrobienie czegoś własnoręcznie zazwyczaj kosztuje mniej niż kupienie gotowego produktu. Produkt zrobiony własnoręcznie ma również większą wartość sentymentalną  pozwala także uwierzyć na nowo w swoje zdolności, ponieważ w obecnych czasach co raz częściej zniechęcenie bierze górę nad obranym wcześniej celem. Jest to więc także ćwiczenie silnej woli, systematyczności i cierpliwości. Dla wielu osób zajęcia tego typu stanowią formę terapii. W pędzącym nieustannie świecie trudno jest znaleźć chwilę dla siebie. Negatywne emocje często przejmują kontrole nad zachowaniem.

Wykonując przedmioty DIY można przekierować te emocje i przekuć je w coś pozytywnego równocześnie dbając o swoje dobro psychiczne. DIY to nie konieczność, ale sposób na relaks, pożytecznie spędzony czas samemu lub w towarzystwie. Jest to idealna okazja do zabawy z dziećmi i zadbanie o ich rozwój  nie tylko kreatywności, ale ogólny. Nie jest to jednak zajęcie tylko dla dzieci. Osoby w każdym przedziale wiekowym znajdą korzyści w tym zajęciu. Można to połączyć z czasem spędzanym zarówno w gronie rodzinnym jak i przyjaciółmi czy partnerem.

Wiedząc jak duży wpływ ma sama kreatywność na życie codzienne każdego z nas warto jest w nią zainwestować i poczynić kroki ku jej rozwojowi. Niewielkie czynności jak na przykład wspomniane wcześniej DIY przynoszą niesamowite rezultaty. Wiedząc jak bardzo może się to przyczynić do osobistego rozwoju warto jest dać szanse tym na pozór prozaicznym zajęciom.

Read Full Article

Każdy rodzic stara się, aby jego dziecko było zdrowe, szczęśliwe dobrze wychowane. Od najmłodszych lat uczy swoją pociechę kulturalnego zachowania, umiejętności związanych z podstawowymi czynnościami, przekazuje wiadomości dotyczące różnych sfer życia. 

Wielu opiekunów wysyła swoje dzieci do placówek przedszkolnych, które oprócz sprawowanej opieki, wdrażają elementy wychowania oraz edukacji. Edukacja na poziomie przedszkolnym opiera się głównie o rozwój intelektualny, emocjonalny oraz społeczny młodego człowieka. Nauka odbywa się na podstawie określonego programu zawartego w podstawie programowej. Jednak wykorzystywane środki, metody i narzędzia zależą od zaangażowania i inwencji twórczej nauczyciela.

Ciekawe metody edukacji przedszkolnej:

Jak wiadomo małe dzieci zdobywają różnego rodzaju umiejętności poprzez doświadczenia nabywane podczas dotychczasowego życia. Doświadczenia te nie zawsze są pozytywne, dzięki czemu dziecko uczy się co jest złe i nieodpowiednie, a co dobre i pożądane. Aby dziecko poznało różne wartości i skutki postępowania powinno próbować wielu rzeczy i czynności, które doprowadzą go do określonych efektów.

Edukacja przedszkolna ukierunkowana jest na kształtowanie u dziecka logicznego myślenia, zapamiętywania, tworzenia, kreowania oraz wyrabiania poczucia „własnego ja”. W ówczesnych czasach rodzice i wychowawcy kładą także duży nacisk na zdobywanie wiedzy, która wykorzystywana będzie na dalszym etapie nauki. Bardzo popularnym stała się nauka programowania, która od najmłodszych lat rozwija procesy myślowe oraz twórcze.

Różnego rodzaju kursy programowania to skuteczna metoda edukacji dzieci w zakresie kreatywności oraz logiki. Umiejętności te mogą przydać się w późniejszym życiu, coraz bardziej skomputeryzowanym i wykorzystującym coraz nowsze technologie.

Wiele przedszkoli do nauki i edukacji dzieci wykorzystuje dodatkowe narzędzia, którymi są maty edukacyjne, tablice interaktywne. Dzięki tym urządzeniom w ciekawy i profesjonalny sposób nauczyciel przekazuje wiedzę oraz doprowadza do aktywizacji przedszkolaka.

Ważnym zadaniem dzisiejszych przedszkoli jest zdobycie zainteresowania i odpowiednich umiejętności związanych z językami obcymi. Jak wiadomo znajomość języka obcego jest uznawana za atrybut każdego człowieka. Ciekawostką jest, że dzieci w wieku przedszkolnym, z wielką łatwością przyswajają nowe, obcojęzyczne pojęcia. Nauka języka chińskiego, japońskiego, hiszpańskiego, angielskiego nie stanowi wielkiego problemu dla kilkulatka. Aby przyspieszyć rozwój językowy dziecka, należy stosować wiele gier i zabaw edukujących i nauczających mówienia oraz rozumienia danego języka.

Ciekawym rozwiązaniem często stosowanym w placówkach przedszkolnych jest wykorzystanie zwierząt do edukacji i kształtowania pożądanych reakcji. Dzięki dogoterapii, czy hipoterapii dziecko nawiązuje emocjonalną więź ze zwierzęciem, a także uczy się pewnego rodzaju odpowiedzialności i współdziałania. Kontakt ze zwierzętami i naturą bardzo pomaga w rozwoju wielu sfer związanych z intelektem, emocjami oraz wychowaniem dziecka.

Aby w odpowiedni sposób kształtować rozwój przedszkolaka, każdy wychowawca powinien podchodzić indywidualnie do każdego dziecka, starać się wzbudzić w nim zaufanie, a także zwracać uwagę na potrzeby młodego człowieka. Ważnym jest także, by stosować jak najwięcej metod aktywizujących, które pozwolą rozwijać wiele zdolności i umiejętności przedszkolaka.

Więcej informacji

Więcej informacji znajdziesz tutaj – sprawdź przedszkole Warszawa Praga Południe i dowiedz się więcej

Read Full Article

W trosce o środowisko naturalne powstało wiele ekologicznych rozwiązań technologicznych. Jednym z ciekawych pomysłów są torby ekologiczne wielokrotnego użytku. Zastępują one wszędzie obecne torby foliowe tzw. zrywki.

Wspomniane zrywki rozkładają się setki lat, dlatego warto pomyśleć o przyszłości naszej planety i wybrać torby wielokrotnego użytku. Wykonane z bawełny torby są całkowicie biodegradowalne, a dzięki możliwości wykorzystania ich wielokrotnie skutecznie ograniczamy ilość odpadów jakie produkujemy.

Idealna na zakupy

Najczęściej torby bawełniane możemy spotkać w marketach. Coraz więcej osób decyduje się na używanie tych toreb zamiast klasycznych toreb foliowych. Niewygórowana cena toreb bawełnianych szybko się zwróci, jeśli weźmiemy pod uwagę cenę torby foliowej, przy codziennych zakupach. Także łączymy przyjemne z pożytecznym. Dbając o naszą planetę, dbamy także o nasz portfel. Wydane raz pieniądze na torbę ekologiczną wykluczają dodatkowe kilkadziesiąt groszy przy każdych zakupach. Wytrzymałość toreb ekologicznych to kolejny wielki atut.

Wiemy jak uciążliwe są chwile, gdy podczas spaceru z zakupów torba foliowa ulegnie zniszczeniu, a zakupione towary wylądują na chodniku. Wtedy pojawia się problem, jak zapakować ponownie te produkty, by donieść je do domu. Przy foliach bawełnianych nie ma tego problemu, są one bardzo wytrzymałe i minimalizują wyżej opisany problem. Dzięki zastosowaniu w swoim gospodarstwie domowym toreb ekologicznych pozytywnie wpływamy na środowisko naturalne, które w obecnych czasach jest niszczone przez negatywnie wpływające na nie odpady.

Torba ekologiczna z nadrukiem

Obecnie wiele firm na rynku oferuje nadruki na torby bawełniane, lub gotowe torby z nadrukiem. Dzięki temu możemy zamówić sobie unikatową torbę, idealnie oddającą naszą osobowość. W sieci dostępnych jest wiele chwytliwych tekstów drukowanych na torbach lub ciekawych grafik. W ten sposób możemy na torbie nadrukować logo swojego ulubionego zespołu lub nasze motto życiowe. Ceny takich toreb z nadrukiem rzadko przekraczają cenę kilkunastu złotych. Jest to bardzo niska cena w porównaniu z zaletami jakie niesie posiadanie oryginalnej torby bawełnianej.

Torby ekologiczne stały się także formą reklamy, wiele firmy drukuje swoje logo na takich torbach i rozdają je przy okazji większych zakupów lub targów tematycznych. Jest to świetny pomysł na reklamę własnej firmy. Użytkownicy toreb reklamują naszą firmę w miejscach, w których znajduje się ogromna liczba osób np. hipermarkety.

Więcej informacji

https://www.plastika.pl/Ekologiczne torby reklamowe – sprawdź więcej informacji na stronie plastika.pl – zobacz

 

 

Read Full Article